Państwa zapytanie

Mają Państwo jeszcze pytania? Nasz team jak najszybciej się z Państwem skontaktuje, by Państwu pomóc. 

Proszę wypełnić wszystkie pola oznakowane *.

Przekazane nam dane użytkownika (adres e-mail; opcjonalnie: tytuł, imię, nazwisko, adres, nr telefonu, treść zapytania) spółka Oberösterreich Tourismus GmbH wykorzystuje wyłącznie na potrzeby opracowania zapytania. Dane te są przekazywane podmiotowi trzeciemu (np. przedsiębiorstwu świadczącemu usługi turystyczne) tylko wtedy, gdy to on jest kompetentny do udzielenia odpowiedzi. Por. także Polityka prywatności

Górna Austria – niewiarygodna różnorodność

Górna Austria skupia w sobie wszystko, co najwspanialsze w Austrii.

W alpejskich regionach turystycznych Pyhrn-Priel i Salzkammergut znajdziemy latem idealne warunki do wycieczek górskich, wędrówek wieloetapowych, wspinaczki i kolarstwa górskiego, a zimą – oczywiście do jazdy na nartach. Po zejściu ze szczytu przyjemnie jest się ochłodzić w jednym ze słynnych jezior. Linz, Europejska Stolica Kultury 2009, inspiruje wyjątkowym połączeniem sztuki współczesnej z bogatą historią. Dolina Dunaju, obfitująca w zjawiskową przyrodę, klejnoty kultury i bogactwa sztuki kulinarnej, ma również swoje sportowe oblicze – naddunajską trasę rowerową i pieszą ścieżkę naddunajską. Najbliżej granicy czeskiej znajduje się region Mühlviertel, rozległa granitowa kraina o autentycznie silnym charakterze, która zaprasza na rowerowe i piesze wyprawy. Region ten może się również poszczycić niewiarygodnie bogatą kulturą warzenia piwa i wieloma rodzajami rzemieślniczych piw.

 

Urlop w Górnej Austrii

Górna Austria zaskakuje. Znajdują się tutaj prawie wszystkie krajobrazy Austrii skoncentrowane na małej przestrzeni. Alpy w regionie urlopowym Pyhrn Priel i Salzkammergut oferują najlepsze warunki do wędrówek, długodystansowych wędrówek, wspinaczki i kolarstwa górskiego latem i oczywiście do narciarstwa zimą. Słynne jeziora zapewniają schłodzenie po wymagającej trasie na szczyt. Linz, kulturalna stolica Europy 2009, inspiruje fascynującą mieszanką nowoczesnej sztuki i historii. Dolina Dunaju z cudami natury, klejnotami kultury i skarbami kulinarnymi chętnie prezentuje się od swojej sportowej strony - podczas jazdy rowerem ścieżkami nad Dunajem oraz podczas wędrówki szlakiem nad Dunajem- Mühlviertel to obszerna wyżyna granitowa. Nienaruszony charakter tego krajobrazu zaprasza do kolarstwa górskiego i pieszych wędrówek. W tym regionie znana jest także bardzo bogata kultura picia piwa, gdzie czekają rozmaite specjały browarnicze, aby je odkryć.

 

Ferie zimowe w Górnej Austrii

7 najlepszych ośrodków narciarskich, oferty rodzinne i doskonały stosunek jakości do ceny.

Oferty zimowe

Wakacje narciarskie w Górnej Austrii

7 najlepszych ośrodków narciarskich, serdeczna atmosfera i regionalna kuchnia

W Górnej Austrii, raju sportów zimowych, prawdziwa przyjemność czeka na wszystkich. To nie tylko szybki i nieskomplikowany dojazd z Polski, ale również doskonale utrzymane stoki narciarskie dla wszystkich poziomów zaawansowania oraz znakomity stosunek ceny do jakości oferowanych usług.

Doświadczeni narciarze będą się świetnie bawić na trasach Pucharu Świata lub podczas jazdy freeride'owej w terenach wysokoalpejskich. Dzieci oraz rodziny poznają pierwsze tajniki szusowania w szkółkach narciarskich lub u prywatnego przewodnika. Tradycyjne chaty zainspirują wszystkich serwowaną kuchnią regionalną.

Foto Oberösterreich Tourismus GmbH_Daniel Hinterramskogler: Wandern mit der Familie in Pyhrn-Priel.
Troje rowerzystów w sportowych strojach podczas jazdy po drodze rowerowej nad Dunajem w Górnej Austrii
Brodaty mężczyzna stoi z aparatem fotograficznym na moście na Dunaju w Linz i uśmiecha się. Naprzeciw niego stoi blondynka. W tle widać Dunaj, po którym płynął statki, tereny zalewowe oraz zamek w Linz.

Turystyka piesza w Górnej Austrii

Jedno z najpiękniejszych alpejskich centrów fitnessu pod gołym niebem czeka na Ciebie w całym swym majestacie. Góry są tutaj niekiedy łagodne i spokojne, a czasami dzikie i szalone - tak samo jak Ty. Górna Austria to arena sportowa dla prawdziwych miłośników pierwotnej natury.

Więcej informacji

Rowerem przez Górną Austrię

Kraina gór, jezior, rzek, wzgórz, łąk i lasów. Różnorodne krajobrazy można odkrywać na różne sposoby. Na przykład na sportowo - z siodełka roweru. Górna Austria oferuje ponad 2100 kilometrów dróg rowerowych, prowadzących w inspirujące miejsca, do niezwykłych opowieści i ludzi.

Więcej informacji

Najpiękniejsze atrakcje turystyczne Linzu

Wszystko to znajduje się w zasięgu spaceru - w jednym jedynym mieście. A przecież Linz, Europejska Stolica Kultury i UNESCO City of Media Arts, ma jeszcze więcej do zaoferowania. Tutaj znajdziesz najpiękniejsze atrakcje turystyczne Linzu.

Więcej informacji