Państwa zapytanie

Mają Państwo jeszcze pytania? Nasz team jak najszybciej się z Państwem skontaktuje, by Państwu pomóc. 

Proszę wypełnić wszystkie pola oznakowane *.

Przekazane nam dane użytkownika (adres e-mail; opcjonalnie: tytuł, imię, nazwisko, adres, nr telefonu, treść zapytania) spółka Oberösterreich Tourismus GmbH wykorzystuje wyłącznie na potrzeby opracowania zapytania. Dane te są przekazywane podmiotowi trzeciemu (np. przedsiębiorstwu świadczącemu usługi turystyczne) tylko wtedy, gdy to on jest kompetentny do udzielenia odpowiedzi. Por. także Polityka prywatności

/

Jak dotrzeć do Górnej Austrii?

Podróż samochodem:

Górna Austria znajduje się w północnej Austrii. Po jej wschodniej stronie leży Bawaria (Niemcy), natomiast po stronie południowej rozpościera się Republika Czeska. Górna Austria jest dobrze połączona z siecią austriackich, a zatem i międzynarodowych autostrad. Dojazd z Polski nie jest skomplikowany. Narzędzie do planowania tras obliczy każdorazowo najszybszą drogę podróży do ośrodka wypoczynkowego położonego w Górnej Austrii.

Austriackie autostrady są płatne! Oznacza to, że za przednią szybą należy nakleić winietę. Okres ważności winiety to dziesięć dni, miesiąc lub rok. Można ją nabyć na przejściach granicznych, stacjach benzynowych oraz w automobilklubach.

Należy pamiętać również o przestrzeganiu ustawowego obowiązku zimowego wyposażenia samochodu na terenie Austrii: W przypadku zimowych warunków panujących na drodze od 1 listopada do 15 kwietnia opony zimowe muszą być założone na wszystkich czterech kołach.

Aktualne komunikaty drogowe są dostępne na stronie internetowej austriackiego automobilklubu ÖAMTC.