© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Moritz Ablinger: Rowery górskie w Parku Narodowym Kalkalpen
Rowery górskie w Parku Narodowym Kalkalpen

Urlop na rowerze górskim w Górnej Austrii

Co jest potrzebne?

Gdy rower górski wybiera się na urlop, ma bardzo konkretne potrzeby. Noc chciałby spędzić w bezpiecznie zamkniętym pomieszczeniu, a po powrocie z trasy - zostać starannie wyczyszczony. Musi też mieć pewność, że jego właścicielowi niczego nie brakuje, oraz że na każdej nowej trasie lub nowym etapie znajdzie on właściwą drogę.

Specjaliści z centrów kolarstwa górskiego w Salzkammergut oraz w Parku Narodowym Alp Wapiennych doskonale znają te potrzeby i są świetnie przygotowani, aby zagwarantować udany urlop na rowerze górskim. Zapewniają sportowe śniadania, zamykane na klucz garaże, stanowiska do mycia rowerów, a także ekskluzywne rady przydatne w dalszej trasie. Powyższe usługi są niezależne od formy urlopu rowerowego. Może to być samodzielnie zaplanowana wycieczka indywidualna, zorganizowana impreza turystyczna lub wielodniowa wyprawa ustaloną trasą od schroniska do schroniska, z przewozem bagażu.

Planowanie urlopu na rowerze

Tutaj znajdziesz wszystko, co potrzebne, aby zaplanować urlop na rowerze:

Największy i najbardziej ekstremalny wyścig MTB w całej Austrii – Salzkammergut Mountain Bike Trophy

Do wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO regionu Salzkammergut przybędzie około 4000 "skołowanych rycerzy" z 40 krajów. Będą się ścigali na sześciu różnych trasach liczących od 20 do 200 km - prowadzących przez obszar o niezwykłych walorach przyrodniczych, położony między gminami Hallstatt, Gosau, Obertraun i Bad Goisern, kurortem Bad Ischl i regionem Ausseer Land.