Aktualne informacje i wytyczne dotyczące COVID-19 dla gości i podróżnych

Więcej informacji

Górna Austria – warto tu być.

Przed Tobą rozpościera się kraj, który niezmiennie inspiruje swym różnorodnym krajobrazem. Kulturowe laboratorium, w którym stale rodzi się coś nowego. Kraina pulsująca życiem, zaskakująca swą autentycznością i świeżością. Pełna gór, jezior i lasów.

Od letniskowego regionu Salzkammergut, przez łagodne wzniesienia Mühlviertel oraz miasto Linz nad Dunajem – dynamiczną stolicę kultury, aż po alpejski region Pyhrn-Priel. Nasi goście czują się u nas swojsko i cenią nasze rodzinne usposobienie oraz znakomitą regionalną kuchnię.

 

Zima w Górnej Austrii

Zima może być łagodna lub mroźna. W każdym razie Górna Austria jest dobrze przygotowana do zimowej zabawy. Tereny narciarskie od Dachsteinu na południu aż po Hochficht na północy budzą ekscytujące chwile w świeżym puchu - czy to dla rodzin i początkujących, czy dla miłośników sportów narciarskich lub zapalonych freeriderów. Ciesz się swoim zimowym urlopem w miejscu, które najbardziej Ci odpowiada.

 

7 najlepszych ośrodków narciarskich, serdeczna atmosfera i regionalna kuchnia

W Górnej Austrii, raju sportów zimowych, prawdziwa przyjemność czeka na wszystkich. To nie tylko szybki i nieskomplikowany dojazd z Polski, ale również doskonale utrzymane stoki narciarskie dla wszystkich poziomów zaawansowania oraz znakomity stosunek ceny do jakości oferowanych usług.

Nawet doświadczeni narciarze będą się tu dobrze bawić na wybiórczych stokach lub freeridingu w wysokogórskim terenie. Tymczasem dzieci, wraz z rodzinami, poznają pierwsze tajemnice narciarstwa w szkołach narciarskich lub z prywatnym przewodnikiem. Tradycyjne chaty inspirują i zachwycają regionalnymi potrawami.

© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH_Daniel Hinterramskogler: Wandern mit der Familie in Pyhrn-Priel.
Foto Oberösterreich Tourismus GmbH_Daniel Hinterramskogler: Wandern mit der Familie in Pyhrn-Priel.
© Fotografia: Oberösterreich Tourismus GmbH./Robert Maybach: Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju w Górnej Austrii
Troje rowerzystów w sportowych strojach podczas jazdy po drodze rowerowej nad Dunajem w Górnej Austrii

Turystyka piesza w Górnej Austrii

Jedno z najpiękniejszych alpejskich centrów fitnessu pod gołym niebem czeka na Ciebie w całym swym majestacie. Góry są tutaj niekiedy łagodne i spokojne, a czasami dzikie i szalone - tak samo jak Ty. Górna Austria to arena sportowa dla prawdziwych miłośników pierwotnej natury.

Więcej informacji

Rowerem przez Górną Austrię

Kraina gór, jezior, rzek, wzgórz, łąk i lasów. Różnorodne krajobrazy można odkrywać na różne sposoby. Na przykład na sportowo - z siodełka roweru. Górna Austria oferuje ponad 2100 kilometrów dróg rowerowych, prowadzących w inspirujące miejsca, do niezwykłych opowieści i ludzi.

Więcej informacji

Hotele i noclegi w Górnej Austrii

Tutaj znajdą Państwo wszystkie hotele i miejsca noclegowe w Górnej Austrii: hotel, pensjonat, pokój prywatny, mieszkanie wakacyjne, gospodarstwo agroturystyczne, kemping, domek letniskowy lub schronisko młodzieżowe - Górna Austria znajdzie dla Państwa odpowiednią kwaterę!

Więcej informacji