Górna Austria – warto tu być.

Przed Tobą rozpościera się kraj, który niezmiennie inspiruje swym różnorodnym krajobrazem. Kulturowe laboratorium, w którym stale rodzi się coś nowego. Kraina pulsująca życiem, zaskakująca swą autentycznością i świeżością. Pełna gór, jezior i lasów.

Od letniskowego regionu Salzkammergut, przez łagodne wzniesienia Mühlviertel oraz miasto Linz nad Dunajem – dynamiczną stolicę kultury, aż po alpejski region Pyhrn-Priel. Nasi goście czują się u nas swojsko i cenią nasze rodzinne usposobienie oraz znakomitą regionalną kuchnię.

 

© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH_Daniel Hinterramskogler: Wandern mit der Familie in Pyhrn-Priel.
Foto Oberösterreich Tourismus GmbH_Daniel Hinterramskogler: Wandern mit der Familie in Pyhrn-Priel.
© Fotografia: Oberösterreich Tourismus GmbH./Robert Maybach: Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju w Górnej Austrii
Troje rowerzystów w sportowych strojach podczas jazdy po drodze rowerowej nad Dunajem w Górnej Austrii

Turystyka piesza w Górnej Austrii

Jedno z najpiękniejszych alpejskich centrów fitnessu pod gołym niebem czeka na Ciebie w całym swym majestacie. Góry są tutaj niekiedy łagodne i spokojne, a czasami dzikie i szalone - tak samo jak Ty. Górna Austria to arena sportowa dla prawdziwych miłośników pierwotnej natury.

Więcej informacji

Rowerem przez Górną Austrię

Kraina gór, jezior, rzek, wzgórz, łąk i lasów. Różnorodne krajobrazy można odkrywać na różne sposoby. Na przykład na sportowo - z siodełka roweru. Górna Austria oferuje ponad 2100 kilometrów dróg rowerowych, prowadzących w inspirujące miejsca, do niezwykłych opowieści i ludzi.

Więcej informacji

Hotele i noclegi w Górnej Austrii

Tutaj znajdą Państwo wszystkie hotele i miejsca noclegowe w Górnej Austrii: hotel, pensjonat, pokój prywatny, mieszkanie wakacyjne, gospodarstwo agroturystyczne, kemping, domek letniskowy lub schronisko młodzieżowe - Górna Austria znajdzie dla Państwa odpowiednią kwaterę!

Więcej informacji

Zima w Górnej Austrii

Zima może być łagodna lub mroźna. W każdym razie Górna Austria jest dobrze przygotowana do zimowej zabawy. Tereny narciarskie od Dachsteinu na południu aż po Hochficht na północy budzą ekscytujące chwile w świeżym puchu - czy to dla rodzin i początkujących, czy dla miłośników sportów narciarskich lub zapalonych freeriderów. Ciesz się swoim zimowym urlopem w miejscu, które najbardziej Ci odpowiada.