Aktualne informacje i wytyczne dotyczące Covid-19 dla gości i podróżnych

Górna Austria – warto tu być.

Górna Austria jest jak ekskluzywny sklep z delikatesami, w którym na 11 983 km2 powierzchni dostajemy jak w pigułce wszystko, co w Austrii najcenniejsze. Na przykład jeziora o kryształowo czystej wodzie – wskocz do niej, by poczuć życie pulsujące w Twoich żyłach. Góry i lasy budzące dziką część Twojej natury. Miasta, w których zobaczysz nasze dzisiaj i nasze jutro. Żywność, która zasługuje na to miano. Źródła termalne, które Cię ogrzeją i wzmocnią. Popularne, lecz nie zadeptane szlaki turystyczne. Górna Austria jest krajem rolniczym, lecz także silnym gospodarczo: to stąd idą w świat narty marki Fischer, stal firmy Voest, silniki marki BMW.

Górna Austria to taki sklep z delikatesami, z którego chciałoby się zabrać wszystko. Na przykład lato spędzone w regionie Salzkammergut – klasyczną, lecz nadal uwielbianą formę wypoczynku. Panoramę roztaczającą się ze wzgórz regionu Mühlviertel oraz szczytów regionu Pyhrn-Priel. Malowniczą wyprawę rowerową brzegiem Dunaju lub wyjątkową atmosferę miasta kultury – Linzu.

 

Górna Austria zaskakuje. Znajdują się tutaj prawie wszystkie krajobrazy Austrii skoncentrowane na małej przestrzeni. Alpy w regionie urlopowym Pyhrn Priel i Salzkammergut oferują najlepsze warunki do wędrówek, długodystansowych wędrówek, wspinaczki i kolarstwa górskiego latem i oczywiście do narciarstwa zimą. Słynne jeziora zapewniają schłodzenie po wymagającej trasie na szczyt. Linz, kulturalna stolica Europy 2009, inspiruje fascynującą mieszanką nowoczesnej sztuki i historii. Dolina Dunaju z cudami natury, klejnotami kultury i skarbami kulinarnymi chętnie prezentuje się od swojej sportowej strony - podczas jazdy rowerem ścieżkami nad Dunajem oraz podczas wędrówki szlakiem nad Dunajem- Mühlviertel to obszerna wyżyna granitowa. Nienaruszony charakter tego krajobrazu zaprasza do kolarstwa górskiego i pieszych wędrówek. W tym regionie znana jest także bardzo bogata kultura picia piwa, gdzie czekają rozmaite specjały browarnicze, aby je odkryć.

 

© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH_Daniel Hinterramskogler: Wandern mit der Familie in Pyhrn-Priel.
Foto Oberösterreich Tourismus GmbH_Daniel Hinterramskogler: Wandern mit der Familie in Pyhrn-Priel.
© Fotografia: Oberösterreich Tourismus GmbH./Robert Maybach: Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju w Górnej Austrii
Troje rowerzystów w sportowych strojach podczas jazdy po drodze rowerowej nad Dunajem w Górnej Austrii

Turystyka piesza w Górnej Austrii

Jedno z najpiękniejszych alpejskich centrów fitnessu pod gołym niebem czeka na Ciebie w całym swym majestacie. Góry są tutaj niekiedy łagodne i spokojne, a czasami dzikie i szalone - tak samo jak Ty. Górna Austria to arena sportowa dla prawdziwych miłośników pierwotnej natury.

Więcej informacji

Rowerem przez Górną Austrię

Kraina gór, jezior, rzek, wzgórz, łąk i lasów. Różnorodne krajobrazy można odkrywać na różne sposoby. Na przykład na sportowo - z siodełka roweru. Górna Austria oferuje ponad 2100 kilometrów dróg rowerowych, prowadzących w inspirujące miejsca, do niezwykłych opowieści i ludzi.

Więcej informacji

Hotele i noclegi w Górnej Austrii

Tutaj znajdą Państwo wszystkie hotele i miejsca noclegowe w Górnej Austrii: hotel, pensjonat, pokój prywatny, mieszkanie wakacyjne, gospodarstwo agroturystyczne, kemping, domek letniskowy lub schronisko młodzieżowe - Górna Austria znajdzie dla Państwa odpowiednią kwaterę!

Więcej informacji

Wakacje narciarskie w Górnej Austrii

7 najlepszych ośrodków narciarskich, serdeczna atmosfera i regionalna kuchnia

W Górnej Austrii, raju sportów zimowych, prawdziwa przyjemność czeka na wszystkich. To nie tylko szybki i nieskomplikowany dojazd z Polski, ale również doskonale utrzymane stoki narciarskie dla wszystkich poziomów zaawansowania oraz znakomity stosunek ceny do jakości oferowanych usług.

Nawet doświadczeni narciarze będą się tu dobrze bawić na wybiórczych stokach lub freeridingu w wysokogórskim terenie. Tymczasem dzieci, wraz z rodzinami, poznają pierwsze tajemnice narciarstwa w szkołach narciarskich lub z prywatnym przewodnikiem. Tradycyjne chaty inspirują i zachwycają regionalnymi potrawami.

Austria, kraj wymarzonego urlopu – przekaż nam swoją opinię i wygraj wyjątkowy urlop!