© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Jazda na rowerze nad Dunajem w Górnej Austrii
Jazda na rowerze nad Dunajem w Górnej Austrii

Rowerem przez Górną Austrię

Kraina pulsująca życiem, zaskakująca swą autentycznością i świeżością. Pełna gór, jezior, rzek, wzgórz, łąk i lasów. Różnorodne krajobrazy można odkrywać na różne sposoby. Na przykład na sportowo - z siodełka roweru. To doskonały sposób, aby uwolnić głowę od niepotrzebnych myśli i chłonąć niepowtarzalne chwile. W Górnej Austrii nie brakuje możliwości: ponad 2100 kilometrów dróg rowerowych prowadzi w inspirujące miejsca, do niezwykłych opowieści i ludzi. A przy okazji być może uda Ci się jeszcze bardziej odkryć samego/samą siebie.

© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Daniel Hinterramskolger: Drei Biker in der Steilkurve des Bikeparks Wurbauerkogel in Windischgarsten, im Hintergrund das Tote Gebirge.
Drei Biker in der Steilkurve des Bikeparks Wurbauerkogel in Windischgarsten, im Hintergrund das Tote Gebirge.
opiswideo

Kolarstwo górskie

W regionie Salzkammergut trasy MTB - po wysokich górach i nad krystalicznie czystymi jeziorami - zapierają dech w piersiach. Natomiast w Parku Narodowym Alp Wapiennych na cyklistów czekają nieprzebyte lasy, szemrzące potoki i soczysto zielone górskie łąki. Ze względu na niepowtarzalne krajobrazy oraz gościnność kwater noclegowych oba regiony są rajem zarówno dla rowerzystów wyczynowych, jak i rekreacyjnych.

Właściciele obiektów turystycznych wyspecjalizowali się w obsłudze cyklistów. Oferują zamykane garaże na rowery, narzędzia rowerowe oraz energetyczne sportowe śniadania. Ciekawostki o trasie turysta otrzymuje gratis.

Więcej informacji