©
© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Ciesz się widokiem w Górnej Austrii
Ciesz się widokiem w Górnej Austrii

Państwa zapytanie

Mają Państwo jeszcze pytania? Nasz team jak najszybciej się z Państwem skontaktuje, by Państwu pomóc. 

Proszę wypełnić wszystkie pola oznakowane *.

Przekazane nam dane użytkownika (adres e-mail; opcjonalnie: tytuł, imię, nazwisko, adres, nr telefonu, treść zapytania) spółka Oberösterreich Tourismus GmbH wykorzystuje wyłącznie na potrzeby opracowania zapytania. Dane te są przekazywane podmiotowi trzeciemu (np. przedsiębiorstwu świadczącemu usługi turystyczne) tylko wtedy, gdy to on jest kompetentny do udzielenia odpowiedzi. Por. także Polityka prywatności

Wycieczki po halach i zdobywanie szczytów

Turystyka w Górnej Austrii – rekreacyjnie albo sportowo

Piękno przyrody Górnej Austrii jest dostępne w pełni tylko dla tych, którzy doświadczą go fizycznie. Każdy może to zrobić na swój sposób. W grę wchodzi łagodna wycieczka na halę, spacer na wieżę widokową, wytrzymałościowa wędrówka po szczytach, albo też wspinaczka skalna - angażująca dosłownie każdy mięsień.

Obszary górskie na południu Górnej Austrii - pełen jezior region Salzkammergut oraz region Pyhrn-Priel - gwarantują wędrowcom nowe perspektywy na każdym piętrze górskim. W dolinie warto wybrać się na przyjemny spacer wokół jeziora. Wyżej można wędrować szlakiem prowadzącym przez hale, podziwiając widoki i zatrzymując się w schroniskach na odpoczynek i przekąskę. Natomiast najbardziej wysportowani zdobywają górskie szczyty, gdzie nad krzyżami rozpościera się już tylko błękitne niebo. Na północy Górnej Austrii, blisko granicy czeskiej, znajduje się granitowa kraina Mühlviertel. Z punktów widokowych w górach Szumawy (niem. Böhmerwald) rozciąga się zapierająca dech w piersiach panorama, sięgająca do samych Alp. Wysokość systematycznie spada w kierunku południowym - aż do doliny Dunaju.

©
© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Karoline Pernegger: Wanderpause an einem See im Salzkammergut in Oberösterreich
Wanderpause an einem See im Salzkammergut in Oberösterreich

Impresje ze szlaku

Wyprawy wieloetapowe

Wyprawy wieloetapowe umożliwiają intensywne poznanie regionów Górnej Austrii, z dnia na dzień coraz bardziej odsłaniając przed podróżnikiem krajobrazy i ludzi.

Przykładem jest BergeSeen Trail - duża pętla w regionie Salzkammergut. Natomiast ścieżka naddunajska (niem. Donausteig) prowadzi przez świat przyrody i kultury pradoliny Dunaju od Pasawy do miasteczka Grein. Z kolei szlak Alp Wapiennych (niem. Kalkalpenweg) wiedzie przez dziewicze lasy Parku Narodowego Alp Wapiennych do alpejskich łąk w regionie Pyhrn-Priel.

Wszystkie trasy
©
© Fotografia: Oberösterreich Tourismus GmbH./Robert Maybach: Wędrówki w Salzkammergut w Górnej Austrii
Para w stroju trekkingowym z plecakami na plecach wędruje poprzez płaskowyż Feuerkogel w Salzkammergut w Górnej Austrii. Spoglądają w dół na górski świat, na otuloną w chmurach dolinę.